Implantacja protezy jądra
Wskazaniem do implantacji protezy jądra jest jego brak w mosznie. Najczęściej zabieg wykonywany u mężczyzn, którzy utracili jądro na skutek wypadku, choroby jądra lub jego zaniku. Brak lub niedorozwój jądra stanowi dla pacjenta nie tylko problem natury estetycznej, ale również bardzo istotny problem psychologiczny. Wszczepienie protezy jądra powoduje poprawę samooceny, przywraca mężczyźnie pewność siebie i poprawia istotnie jakość życia. Wszczepienie protezy jądra powoduje przywrócenie naturalnego wyglądu moszny.
Przed planowanym zabiegiem dokonuje się dobór odpowiedniej wielkości protezy. Zabieg może być przeprowadzony zarówno znieczuleniu nasiękowym(miejscowym) jak i w znieczuleniu przewodowym lub ogólnym.
Protezę wszczepia się przez wykonanie niewielkiego cięcia w okolicy pachwiny lub moszny. Zabieg trwa około 30-40 minut. Zazwyczaj pacjent nie wymaga pobytu w szpitalu po operacji, ale w ramach bezpieczeństwa można pozostać jedną dobę pod opieką personelu medycznego. Po operacji pozostawia się szwy na ranie. Zaleca się unikania wysiłku fizycznego przez około dwa tygodnie. W przebiegu pooperacyjnym może wystąpić bolesność i obrzęk okolicy operowanej. Konieczna zmiana opatrunków rany pooperacyjnej.
Galeria
Tematy powiązane: rak jądra, brak jądra w mosznie